celelalte cuvinte
celelalte cuvinte
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Majestatea Sa Regele Mihai I

+3
Wolf
Diana
narcisa
7 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de narcisa Vin 08 Noi 2013, 18:11

floare1 floare3 floare1 floare3 floare1 floare3 floare1 floare3 floare1 floare3 floare1 floare3 floare1 floare3 floare1 floare3 floare1 floare3 floare1

Regele Mihai I a împlinit vârsta de 92 de ani pe 25 octombrie ,
iar azi, în ziua Sfinților Mihail și Gavril, își sărbătorește public ziua de naștere şi onomastica.

Porţile Palatului Elisabeta au fost deschise astăzi pentru toţi cei care doresc să-i ureze "La mulți ani" Regelui Mihai I.

Majestatea Sa a ieșit la balconul Palatului Elisabeta, pentru a saluta participanţii.

Oamenii i-au cântat Regelui Mihai "La Mulți ani!"
și s-a strigat "Majestate, vă iubim!", "Regele și patria!", "Monarhia salvează România!".

Peste 3000 de oameni au venit să-l vadă pe Regele Mihai.
Oricine a dorit să-l vadă pe rege a putut intra la Palatul Elisabeta.
Nu există o ținută impusă. Oamenii au primit stegulețe la intrare și au fost serviți cu ceai.

Majestatea Sa Regele Mihai, Principesa Moştenitoare Margareta, Principele Radu şi Principele Nicolae
au stat la balcon în timpul intonării imului regal, în timp ce corul regal i-a cântat Regelui Mihai "La mulţi ani!".

Totodată, în timp ce era interpretat "Marşul Carol I" şi în aplauzele mulţimii,
Regele Mihai I s-a retras de la balconul Palatului Elisabeta.
Acesta a revenit însă pentru câteva secunde pentru a-i saluta din nou pe cei veniţi să-l felicite.

Majestatea Sa Regele Mihai I Regele-mihai-elisabeta


Ultima editare efectuata de catre narcisa in Vin 08 Noi 2013, 18:23, editata de 1 ori
narcisa
narcisa

Mesaje : 3630
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de narcisa Vin 08 Noi 2013, 18:22

floare1 floare3 floare1 floare3 floare1 floare3 floare1 floare3 floare1 floare3 floare1 floare3 floare1 floare3 floare1 floare3 floare1 floare3 floare1 

Premierul Victor Ponta a fost invitat la un dejun oficial la Palatul Elisabeta,
oferit de Regele Mihai I cu ocazia zilei de nastere si a zilei onomastice.

Majestatea Sa Regele Mihai I 551358_652526738120550_926925112_n


Daciana Sarbu, sotia premierului Victor Ponta la dejunul oficial de la Palatul Elisabeta,
oferit de Regele Mihai I cu ocazia zilei de nastere si a zilei onomastice.

Majestatea Sa Regele Mihai I 1441488_652550061451551_1614598944_n
narcisa
narcisa

Mesaje : 3630
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de narcisa Vin 08 Noi 2013, 18:28

floare1 floare3floare1floare3floare1floare3floare1floare3floare1floare3floare1floare3floare1floare3floare1floare3floare1floare3floare1


   Crin Antonescu

Un gând special, în Ziua Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil, merge către Majestatea Sa Regele Mihai I,
care se află în aceste zile alături de noi, la București.

Regret că nu am putut fi alături de Majestatea Sa ieri la dejunul oferit de Casa Regală.
I-am transmis astăzi Majestății Sale,
un scurt mesaj de adâncă prețuire și respect cu prilejul aniversării sale.

Multă sănătate și ”La mulți ani!” Maiestate!

Majestatea Sa Regele Mihai I 518_10152012059403307_527832097_n
narcisa
narcisa

Mesaje : 3630
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de narcisa Vin 08 Noi 2013, 18:48

floare1 floare3floare1floare3floare1floare3floare1floare3floare1floare3floare1floare3floare1floare3floare1floare3floare1floare3floare1


LA MULȚI ANI pentru Majestatea Sa Regele Mihai!

https://www.youtube.com/watch?v=73w4Cpkia7E
narcisa
narcisa

Mesaje : 3630
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de Diana Vin 08 Noi 2013, 21:01

LA MULTI ANI MAJESTATE!!!
Diana
Diana

Mesaje : 3923
Data de inscriere : 15/05/2010

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de Wolf Sam 09 Noi 2013, 10:16

La Multi Ani, dar ...care rege???? Ca, dupa constitutie suntem REPUBLICA.
Asadar la multi ani cetateanului Mihai, fost rege al Romaniei!!
Wolf
Wolf

Mesaje : 3912
Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de narcisa Sam 30 Noi 2013, 12:11

Pentru Administratorul forumului, o rugăminte:
 
Am deschis topicul " Majestatea Sa Regele Mihai I " ca un omagiu.
 
Vă rog să ștergeți postarea aceasta scârbavnică, sau să o mutați unde considerați că ar fi potrivită.


wolf a scris:Antenistii si ciutaci, mor de grija caruciorului, masinii si terenului lui Basescu, luate pe banii lui, mor de grija gumarilor incaltati de Udrea, luati tot pe banii ei, de grija posetei cumparate de Eba, tot pe banbii ei.  Toate, in opinia lor, sunt sfidatoare intr-o tara saraca. Da, dar nu vad nimic, nu vorbesc nimic despre ceea ce e cu adevarat sfidator, sfidator la adresa romanilor saraci.  Liota "regala" s-a deplasat la Sinaia, cu tren special pus la dispozitie, 5 vagoane. Pe drum, ca sa nu crape de foame, si-au luat si o mina de ospatari si bucatari care sa-i serveasca, normal, regeste,  nu cu pita si ceai, ci cu icre negre si alte delicateturi demne de stomacurile lor "regale". Asta nu e sfidare??? Nu puteau sa se urce in masina si da dea o tura pina la Sinaia, ca orice om de rind??? Nu, trebuia alai "regesc", pompa "regala", pe banii contribuabililor!! Asta nu e sfidator??? Cit a costat acel drum, mai mult sau mai putin decit caruciorul lui Basescu sau gumarii lui Udrea???
O consider o insultă mult prea gravă și chiar mă surprinde că nimeni dintre voi nu a reacționat.
 
Sau, dacă sunteți de aceeași părere... atât vă rog, scoateți porcăria asta de pe subiectul deschis de mine!
narcisa
narcisa

Mesaje : 3630
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de narcisa Sam 30 Noi 2013, 12:50

Familia regală va face un drum simbolic cu trenul de la Sinaia la București,
de Ziua Națională



Cu ocazia Zilei Naţionale a României, duminică,
principesa Margareta şi principele Radu
vor efectua un drum simbolic cu trenul pe ruta Sinaia-Ploiești-București,

anunță Hotnews citând agenția Mediafax.

Principesa Margareta şi principele Radu
vor fi însoțiți de principesa Elena şi de principele Nicolae,

precum şi de ministrul Transporturilor, Ramona Mănescu.
Demersul este menit să onoreaze ziua de 1 Decembrie
şi să aducă un omagiu suveranilor României Mari, Regele Ferdinand şi Regina Maria./b]

Călătoria este iniţiată şi găzduita de Ministerul Transporturilor.
Gara de Nord (1872) şi Gara din Sinaia (1913) sunt edificii ridicate sub domnia Regelui Carol I.

Trenul regal va pleca la ora 13.00 din Gara Sinaia,
iar plecarea va fi precedată de un ceremonial care va începe la ora 12.45.
Trenul regal va ajunge în Gara Ploieşti Vest la ora 14.23, unde se va opri 15 minute.

Pe parcursul întregii călătorii, familia regală va primi ca musafiri
înalţi reprezentanţi ai vieţii politice, economice, culturale şi diplomatice din România.

Trenul Regal va ajunge la Gara de Nord la ora 15.45.
Principesa Margareta, principele Radu, principesa Elena şi principele Nicolae,
alături de ministrul Transporturilor, vor participa la
ceremonia de inaugurare a "Salonului Regal" de la Gara de Nord,
restaurat în forma originală, din vremea Regelui Carol I.


Accesul presei şi al publicului este liber.


http://www.evz.ro/detalii/stiri/familia-regala-va-face-un-drum-simbolic-cu-trenul-de-la-bucuresti-la-sinaia-de-ziua-natio-1070167.html
narcisa
narcisa

Mesaje : 3630
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de narcisa Sam 30 Noi 2013, 12:57

Majestatea Sa Regele Mihai I Peles+Castle+Winter
narcisa
narcisa

Mesaje : 3630
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de narcisa Sam 30 Noi 2013, 13:13

Majestatea Sa Regele Mihai I Trenul-Regal-Principesa-Margareta-Principele-Radu-Principele-Nicolae

Majestatea Sa Regele Mihai I Principesa-margareta-Principele-Radu-trenul-regal
narcisa
narcisa

Mesaje : 3630
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de narcisa Sam 30 Noi 2013, 13:14

Premierul l-a invitat pe Regele Mihai la parada de 1 Decembrie
Publicat pe 29 noiembrie 2013

Majestatea Sa Regele Mihai I Ponta-si-regele-mihai-300x200

Victor Ponta l-a invitat pe Regele Mihai la parada care va fi organizată, la Bucureşti,
cu ocazia Zilei de 1 Decembrie.

Premierul a arătat, la un post TV, că este important să se arate că,
măcar o zi pe an, toţi factorii sunt cu adevărat uniţi,
scrie presaonline.com.

Peste 2.000 de militari din Ministerul Apărării Naţionale, Ministerul Afacerilor Interne,
Serviciul Român de Informaţii şi Serviciul de Protecţie şi Pază vor participa,
duminică, la parada militară organizată cu ocazia Zilei Naţionale a României,
în Piaţa Arcului de Triumf din Bucureşti.

Acestora li se vor adăuga aproximativ 140 de militari din Franţa, Polonia, Turcia
şi Statele Unite ale Americii.

Roxana Dobre, A.M.PRESS

http://ampress.ro/stiri/premierul-l-a-invitat-pe-regele-mihai-la-parada-de-1-decembrie/

Majestatea Sa Regele Mihai I 1480502_663414390365118_1417722677_n
narcisa
narcisa

Mesaje : 3630
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de Diana Sam 30 Noi 2013, 14:29

aplauze aplauze aplauze aplauze aplauze aplauze aplauze 

felicitari Victor Ponta!un om remarcabil si cu mare onoare!
Diana
Diana

Mesaje : 3923
Data de inscriere : 15/05/2010

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de Orion Sam 30 Noi 2013, 16:29

Trebuie sa spun ca eu nu sint de acord cu asta. Chiar daca nu sint deloc de acord nici cu ce a scris wolf. Daca deschizi o discutie pe un subiect, trebuie sa accepti si pareri negative. La acea discutie, cita vreme sint pe acel subiect. Sint de acord sa se faca exceptii la un pahar de vorba, si la subiectele alea personale gen una alta de-ale mele, sau cu ochi de fotograf. Daca deschidem o discutie pe un subiect, acceptam si pareri contra. Altfel se cheama ca ne prostim.

De ce nu sint de acord cu ce a scris wolf. (Ceea ce, asa cum au curs lucrurile, e off-topic, nu-si are rostul aici, dar acum ce sa fac, sa ma duc sa dau replica acolo ? Asta e un alt motiv pentru care nu trebuia mutat mesajul.) Deci, nu sint de acord pentru ca totusi deplasarea respectiva a fost privata. In trenul regal, ferita de ochii lumii. A, ca dupa aia vin reporterii si dau la stiri, treaba lor. Sint particulari. Cine vrea se uita, cine nu nu e obligat. Nu cred ca iese Margareta pe strada pe brat cu Vuitton-ul de 20.000 euro. Cind o face asa ceva, atunci sa zica detractorii ca e la fel ca EBA.
Orion
Orion

Mesaje : 2602
Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de ABBA Sam 30 Noi 2013, 18:34

unde e insulta grava? asta nu vad eu! orice user are dreptul sa critice pe cine vrea atat timp cat nu este vorba despre un coleg de forum.

_________________
Si tu n'as jamais envie de partir, il fera jamais beau...Si tu as vraiment envie de partir, il fera toujours beau!
ABBA
ABBA
Admin

Mesaje : 14965
Data de inscriere : 14/05/2010
Varsta : 64
Localizare : pe val

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty aaa

Mesaj Scris de Orion Sam 30 Noi 2013, 20:35

In plus, regele e un personaj istoric. Tratat ca atare de statul roman, in mod oficial, incepind parca cu Iliescu. Eu nu cred ca Base i-a retras calitatea respectiva. Sigur ca nu are calitatea oficiala de rege, evident, dar sint sigur ca are o calitate oficiala care are de-a face cu faptul ca a fost rege, ca e ultimul sef de stat supravietuitor din al 2-lea razboi etc. . Chestie care a folosit statului roman. Numai bolovanul de Base si adeptii lui nu inteleg treaba asta. Asa ca asta e, daca vrei sa ai o bucata de istorie trebuie s-o tratezi ca atare, si te costa un pic. Si englezii dau destui bani pe ceremoniile monarhiei lor, si hai sa fim seriosi, cam tot atit de utile sint in tabloul general, chiar daca la ei oficial regina conduce. Nu stiu ce conduce ea ca nici masina nu cred ca o conduce.
In plus, ca sa nu ne grabim cu concluziile, de fapt nici nu stiu foarte bine din ce bani a fost platita deplasarea respectiva. Poate a platit-o monarhia din banii ei. Ce stiu sigur e ca sint destui cetateni romani, destul de avuti, care in lipsa de alti mostenitori isi lasa averea familiei regale. Si si mai multi altii care doneaza diverse sume. Ceea ce eu zic ca spune multe.
Orion
Orion

Mesaje : 2602
Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de narcisa Dum 01 Dec 2013, 18:27

Ramona Mănescu: “România datorează foarte mult Casei Regale” | GALERIE FOTO

...
Trenul regal, gazda unui grup de elevi olimpici

Povestea a inceput cu un grup de 30 de elevi olimpici la diferite materii,
liceeni, dar şi elevi de gimnaziu, selectaţi de Inspectoratul Scolar al Municipiului Bucureşti,
care au fost invitati vineri la o călătorie cu trenul regal de la Bucureşti la Sinaia.
In tren, le-au fost gazde chiar membrii familiei regale, Alteţa Sa Principesa Margareta şi Alteţa Sa Principele Radu Duda.
Ei le-au povestit olimpicilor despre istoria familiei regale,
i-au felicitat pentru performantele lor şi le-au dăruit o carte şi un CD despre Casa Regală.
Un ghid a avut grijă ca nimeni să nu coboare din tren fără să ia cu el cele mai interesante detalii despre istoria trenului regal.

Excursia i-a fascinat pe tineri, care s-au arătat impresionaţi de familia regală,
dar şi de luxul de inceput de secol XX al trenului regal.
"A fost o călătorie foarte frumoasă, am fost foarte impresionată de tren.
Mi-a plăcut mobilierul, atmosfera... totul. Am avut ocazia să dăm mâna şi cu Altetele Sale Regale”,

ne-a spus Ana, olimpică la matematica, la coborârea din tren in Gara Sinaia.
“Este ceva ce multi şi-ar dori... iar noi am avut oportunitatea asta alături de Principesa Margareta”,
a spus Mihai, olimpic la istorie.
La Sinaia, tinerii au fost invitaţi de către Casa Regala să viziteze Palatul Pelişor.

http://www.evz.ro/detalii/stiri/ramona-manescu-romania-datoreaza-foarte-mult-casei-regale-galerie-foto-1070272.html
narcisa
narcisa

Mesaje : 3630
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de narcisa Dum 01 Dec 2013, 18:32

La Parada Militară de la București,
lângă Premierul Victor Ponta stă Prințul Nicolae, ca reprezentant al Casei Regale!
Îmi place asta! Felicitări!

Majestatea Sa Regele Mihai I 1424305_664280396945184_140467740_n
narcisa
narcisa

Mesaje : 3630
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de Diana Dum 01 Dec 2013, 19:09

aplauze aplauze aplauze aplauze aplauze 

Si de la mine:)felicitari:)
Diana
Diana

Mesaje : 3923
Data de inscriere : 15/05/2010

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de Wolf Mar 03 Dec 2013, 11:17

Narcisa scripsit: Am deschis topicul " Majestatea Sa Regele Mihai I " ca un omagiu.
Omagiu cui??? De ce nu avem acelasi respect si pentru institutia prezidentiala, care o fi el presedinte?? Ce a facut fostul rege Mihai pentru tara, zicese, a lui?? Nimic! L-a vindut pe Antonescu, ne-a vindut rusilor pe un avion si o medalie!
Nu vad de ce sa am mai mult respect pentru un fost rege decit pentru un presedinte!
Aceasta opulenta:
Majestatea Sa Regele Mihai I RDi87Wn
Majestatea Sa Regele Mihai I ZrznIoK
cine o plateste, nu noi???
Dar, ca tot va legati de colonelul Turcescu, actorasul asta cind a devenit mare ofiter al armatei romane???
Majestatea Sa Regele Mihai I Y9TbVua
felicitari Victor Ponta!un om remarcabil si cu mare onoare!
Diana, daca nu stii, Ponta nu are nici o contribitie la aceasta parada!
Vlad scripsit:Daca deschizi o discutie pe un subiect, trebuie sa accepti si pareri negative
Nu Vlade, nu se accepta nici o alta parere decit a regalistilor!!! Si osanale aduse asa zisei case regale. O fi a lui Ceoaba?? E un forum deschis, imi spun si eu parerea, ca le place sau nu, eu nu am cerut sa se stearga nimic de pe forum, fie ca mi-a convenit, fie ca nu!
Aceeasi decenta care se cere vizavi de "casa regala" ar trebui sa se ceara si fata de institutia prezidentiala!
Vlad scripsit: Deci, nu sint de acord pentru ca totusi deplasarea respectiva a fost privata. In trenul regal, ferita de ochii lumii.
Cu masina, fara atita fast, ospatari, icre negre si personal ajutator, cred ca era si mai ferita de ochii lumii. Si mai lesne! Apoi acest "ferit" are o conotatie cel putin ilara! Nu cred ca in zona nu roiau paparatii, dar de, nu era vorba de Basescu la cumparaturi, tot deplasare privata, pina la urma.
Vlad scripsit: Nu cred ca iese Margareta pe strada pe brat cu Vuitton-ul de 20.000 euro
Nu conteaza ca iese cu el pe strada sau nu, conteaza ca-l are! Ca pina la urma, Margareta nu iese deloc pe strada, ei au lumea lor, selecta, in care se invirt, nu se amesteca cu prostimea! Cel putin Basescu mai bea un sprit la ziua lui de nastere, alaturi de sustinatorii lui.
Vlad scripsit: dar sint sigur ca are o calitate oficiala care are de-a face cu faptul ca a fost rege, ca e ultimul sef de stat supravietuitor din al 2-lea razboi etc. .
Prefect adevarat si de acord cu tine. Mihai trebuie tratat si respectat, nici mai mult nici mai putin decit Iliescu sau Constantinescu, si ele personalitati istorice, cu cele bune si cele rele ale lor. Dar atita timp cit vorbim de "casa regala a Romaniei", intr-o republica prezidentiala, mi se pare ilar! Ca si Cioaba, fie iertat, a avut, si are, prin cei doi "urmasi" ai lui, o casa regala, nu? Dar o tine pe cheltuiala lui si, mai ales, nu-i baga nimeni in seama regalitatea!
Poate a platit-o monarhia din banii ei.
Poate Vald, dar ce sursa de bani...banoasa, are "casa regala", pina la urma?? Cit costa tinerea in functiune a acestei institutii anacronice??? Nu cumva si din banii nostrii?? La invatamint si sanatate nu se da nimic, dar "casei regale" da! Si, ce e mai interesant, nu apare niciodata in bugetul tarii! Atunci, cum se deconteaza acesti bani???
Donatii? Mai sa fie! Nu ar fi mai bine sa faca donatii spitalelor, invatamintului sau sa-i lase mostenire caselor de batrini sau atitor asezaminte pentru amarasteni!
Wolf
Wolf

Mesaje : 3912
Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de narcisa Vin 27 Dec 2013, 21:17

Mojicia nu atinge Monarhia!


Mojicia nu atinge Monarhia!
marți, 25 octombrie 2011

Este undeva pe televiziuni o întrebare:
a făcut bine Preşedintele Traian Băsescu evitând să meargă în Parlamentul României
cu prilejul discursului ţinut astăzi de Regele Mihai?

Nu mă cred vreun împărţitor de dreptate şi nu cad în patima celor care îşi închipuie că enunţă de fiecare dată adevăruri absolute.
De aceea cred că, de cele mai multe ori, orice enunţ este aidoma unei ecuaţii.
Poate fi privit, adică, dinspre ambii termeni, dinspre ambii membri ai ecuaţiei.
A făcut bine Preşedintele Traian Băsescu evitând să meargă în Parlamentul României
cu prilejul discursului ţinut astăzi de Regele Mihai?

Privit dinspre partea Preşedintelui Traian Băsescu, eu cred că acesta a făcut bine.
De ce să fi mers Domnia-Sa în Parlament astăzi?
Regele Mihai nu îi este nicidecum pe potrivă Preşedintelui Traian Băsescu.
Regele Mihai nu bea pentru ca după aceea să conducă maşina cu şpriţul în nas, ca boschetarii.
Regele Mihai nu a tâlhărit vreo ziaristă.
Regele Mihai nu este de părere că şcoala românească scoate tâmpiţi.
Regele Mihai nu plezneşte copiii.
Regele Mihai nu s-a încuscrit cu Bercea Mondialul.
Regele Mihai nu bate podelele cu ţigăncile prin cârciumi.
Regele Mihai nu vede ţigănci împuţite în presă.

Privit dinspre partea Regelui Mihai, cred, iarăşi, că e bine.
Se poate lipsi liniştit de hăhăitul Preşedintelui Traian Băsescu,
la fel cum se poate lipsi liniştit de zâmbetul slugarnic de căprar nefericit al Premierului Emil Boc,
la fel cum se poate lipsi de prezenţa dnei Elena Udrea, prietenă cu preşedintele Norvegiei,
la fel cum se poate lipsi de prezenţa dnei Roberta Anastase, calificată în şmenuri cu voturi parlamentare.
Vin însă să asiste la ceremoniile dedicate împlinirii vârstei de 90 de ani de către Regele Mihai
Regele Carl Gustaf şi regina Silvia ai Suediei, regina Sofia a Spaniei,
Marele duce Henric al Luxemburgului, prinţesa Muna a Iordaniei,
prinţesele Margarita şi Isabelle ale Liechtenstein, regele Simeon al II-lea al Bulgariei,
marea ducesă Maria a Rusiei, prinţul moştenitor Alexandru al II-lea al Serbiei,
prinţul Georg Friedrich şi prinţesa Sophie ai Prusiei, prinţesa Irini a Greciei,
prinţul şi prinţesa de Savoia, prinţul Nicolae al Muntenegrului,
membri ai familiilor regale din Austria, Belgia, Franţa, Portugalia.

A făcut bine Preşedintele Traian Băsescu evitând să meargă în Parlamentul României
cu prilejul discursului ţinut astăzi de Regele Mihai? Da, a făcut bine!

O afirmaţie recentă nu-mi dă însă pace.
Academicianul Dinu C. Giurescu spune că resentimentele Preşedintelui Traian Băsescu faţă de Regele Mihai
sunt mult mai puternice decât regulile elementare de comportament.
Nietzsche era de părere că omul civilizat, culturalizat,
are puterea să pună ordine în haosul pasiunilor sale lăsând la o parte resentimentele.
Preşedintele Traian Băsescu nu a putut.

http://comunicarepecare.blogspot.ro/2011/10/mojicia-nu-atinge-monarhia.html




Ca să compari, trebuie să ai un numitor comun.
între Mihai I de Hohenzolern şi Traian Băsescu NU există niciun numitor comun.

Majestatea Sa Regele Mihai I Mihai+I+alta

Arată ca un om de peste 90 de ani.
Arată ca un om de-o vârstă cu istoria.
Arată ca ultimul şef de stat în viaţă, din perioada celui de-al Doilea Război Mondial.
narcisa
narcisa

Mesaje : 3630
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de narcisa Vin 27 Dec 2013, 21:23

Premierul Victor Ponta a luat masa
in cea de-a treia zi de Craciun la palatul de la Savarsin,
resedinta regala unde familia regelui isi petrece in mod traditional sarbatorile de iarna.

Majestatea Sa Regele Mihai I 1518855_678214145551809_1198197577_n

Majestatea Sa Regele Mihai I 1176155_678214142218476_1231905123_n


Ultima editare efectuata de catre narcisa in Sam 28 Dec 2013, 09:53, editata de 1 ori
narcisa
narcisa

Mesaje : 3630
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de Wolf Sam 28 Dec 2013, 09:51

Din ce bani platita toata aceasta opulenta???? Barem Udrea are de unde da bani pe gumarii ei, ca are afaceri, mai legale sau nu, dar are!
Pe cind o masa si cu regele Cioaba, ma rog, regii Cioaba???
Wolf
Wolf

Mesaje : 3912
Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de Wolf Dum 29 Dec 2013, 11:17

Opaaaaa, ai schimbat calimera!!! hohote Parca stirea ta initiala era ca Ponta a luat masa de Craciun cu fostul rege, si era o poza cu cei doi la masa plina de flori!!!! Unde-i acea facatura de stire, acea minciuna ordinara ??? Pentru ca ce ai postat tu initial era o manipulare grosolana, cum face Antena 3 si trustul Intact de obicei, pentru ca Ponta nu a luat masa de Craciun cu fostul rege, acesta fiind plecat pe oareunde!
Ca sa fim bine intelesi, una este masa de Craciun, cu toate semnificatiile ei religioase si pagine, si alta o masa, asa ca intre pretini, a treia zi dupa eveniment, la un cirnat oparit in moare si un vin cu scortisoara si piper, fiert!!
 
Wolf
Wolf

Mesaje : 3912
Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de narcisa Dum 29 Dec 2013, 21:55

Wolf a scris:Opaaaaa, ai schimbat calimera!!! :ras:Parca stirea ta initiala era ca Ponta a luat masa de Craciun cu fostul rege, si era o poza cu cei doi la masa plina de flori!!!! Unde-i acea facatura de stire, acea minciuna ordinara ??? Pentru ca ce ai postat tu initial era o manipulare grosolana, cum face Antena 3 si trustul Intact de obicei, pentru ca Ponta nu a luat masa de Craciun cu fostul rege, acesta fiind plecat pe oareunde!
Ca sa fim bine intelesi, una este masa de Craciun, cu toate semnificatiile ei religioase si pagine, si alta o masa, asa ca intre pretini, a treia zi dupa eveniment, la un cirnat oparit in moare si un vin cu scortisoara si piper, fiert!!
 

Nu mă provoca să îți zic alea-alea câte le meriți, pe românește,  
taman acum în perioada sărbătorilor.
 
Ceea ce am postat eu era o informație apărută doar pe Facebook în acel moment, când am postat-o eu.
NUMAI PE FACEBOOK ÎN ACEL MOMENT! AI ÎNȚELES?  
FĂRĂ ABSOLUT NICI O LEGĂTURĂ CU ANTENA 3 ȘI Trustul Intact și alte tâmpenii pe care le mai repeți până la grețoșeală!

Echipa care se ocupa de pagina de pe Facebook a lui Victor Ponta
a facut rectificarea necesara:

Premierul Victor Ponta a luat masa cu familia regala în cea de-a treia zi de Crăciun la palatul de la Săvârşin,
reşedinţa regală unde familia regelui îşi petrece în mod tradiţional sărbătorile de iarna.

Fotografia postata anterior nu s-a realizat cu aceasta ocazie,
ci cu ocazia pranzului oficial dat cu ocazia aniversarii Regelui Mihai,
fiind postata din greseala de echipa online.

La masa de astazi, MS Regele Mihai nu a participat,
Casa Regala fiind reprezentata de catre Principesa Margareta si principele Radu.

Echipa VP


 
AI ÎNȚELES?
Vin pe acest forum sa ma destind, sa ma simt bine, sa ma odihnesc, SA FIU INTRE OAMENI PE CARE II RESPECT.
Nu sa ma enervez de cate ori citesc mesajele tale.
DACĂ VEI CONTINUA ÎN ACEST MOD...! AI ÎNȚELES?
 
Nu am eu nici un motiv și nici un interes să te manipulez pe tine sau pe oricine altul ca tine!
Nu ți-am vorbit denigrator, nu mă interesează ce opinii ai, ce surse de informații. NU MĂ INTERESEAZĂ!
 
Fă comentarii la idei, la subiecte, nu te mai lega de persoana mea, de opiniile mele.
narcisa
narcisa

Mesaje : 3630
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de Wolf Lun 30 Dec 2013, 10:19

Bun, bla, bla, bla, daca nu observau altii facatira, si o dadeau publica, totul trecea drept stire reala. Apoi, repede ai sarit in apararea antenutelor, dar, iartat sa-mi fie, nu am spus ca Antena 3 a lansat stirea,m ci ca este o stire in stilul Antenei 3 si a trustului intact! Inca o data, invata sa citesti ce se scrie!
Multe se posteaza "din greseala", cind vrei sa "demonstrezi ceva". Ce vad la tine este faptul ca nimeni nu are voie sa se lege de antenute sau Voiculescu, adica astia, "basistii" (inca o data, nu fac parte din aceasta cloaca!) trebuie sa aiba ciocul mic, fara drept de a face si ei misto de inaltele fete useliste. Nu Narcisa, nu m-am legat de tine personal niciodata, dar daca tu te simti cu musca pe caciula e treaba ta, nu a mea, eu arat doar ca exista si cealalta fata a medaliei! Pentru ca ea exista, chiar daca voi, atia uselisti infocati, ce pretindeti ca altii, basisti sau nu, sa taca, acea fata, urita, exista!
Wolf
Wolf

Mesaje : 3912
Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Majestatea Sa Regele Mihai I Empty Re: Majestatea Sa Regele Mihai I

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum