celelalte cuvinte
celelalte cuvinte
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Una, alta din lume

+4
Geo
Wolf
FRANZ
Orion
8 participanți

Pagina 1 din 32 1, 2, 3 ... 16 ... 32  Urmatorul

In jos

Una, alta din lume Empty Una, alta din lume

Mesaj Scris de Orion Sam 15 Feb 2014, 23:32

Orion
Orion

Mesaje : 2602
Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de Orion Joi 08 Ian 2015, 02:06

Nimic de necazurile prietenilor nostri francezii ?

Dupa umila mea parere, la un moment dat nos amis vor trebui sa inteleaga ca nu merge sa ai peste 5 milioane de "cetateni franco-algerieni", de fapt peste 5 milioane de musulmani din care majoritatea sint algerieni, daca stiu bine, cetateni model de altfel, si sa-i tratezi ca si cum ar fi cetateni franco-francezi. Si sa le mai dai si bani sa se inmulteasca pe teritoriul tau. Pur si simplu nu merge. Dupa cum nici cu cetatenii franco-tigani, sau romano-tigani cetateni europeni (tot model) nu merge. Trebuie totusi sa recunoastem ca tiganii nostri totusi nu fac din astea. Nu-mi convine dar asta e realitatea.
Oricum din cite vad Hollande batea cimpii cum ca "trebuie sa raminem noi insine" (adica ei). Cu alte cuvinte, tot asa ne vom purta cu musulmanii interni. Sa vedem. Banui ca totusi vor trebui sa mai schimbe cite ceva p-ici pi colo, si anume in punctele esentiale, ca altfel nu cred sa se poata. Desi ca numar de morti a fost un atentat mai degraba mic; dar au omorit redactia unui ziar. E intr-adevar un atentat in primul rind la libertatea cuvintului. Asta il face asa de important.
Orion
Orion

Mesaje : 2602
Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de FRANZ Joi 08 Ian 2015, 10:21

Da, Hollande va incepe cu expulzarea tiganilor din Romania si Bulgaria. In felul asta se vor linisti lucrurile si vor putea sa caricaturizeze in continuare islamul.
FRANZ
FRANZ

Mesaje : 6920
Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 62
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de Wolf Joi 08 Ian 2015, 11:44

Intre atentatul de la Paris, de la sediul saptamanalului francez de satira Charlie Hebdo, si frizura lui Mazare este o strinsa legatura.
Mazare, si-a tras o frizura care, se zice, semana cu a lui Hitler. Evreii s-au ofuscat si l-au obligat sa-si schimbe frizura sub amenintarea unei amenzi zdravene. O porcarie!!! Pai atunci hai sa interzicem si mustata care seamana cu a lui Hitler!!! Ciobanii din Jina, Poienari, Rasinari sau Pian, in cea mai mare parte, poarta o astfel de mustata!!! Si nu numai ei!!! Hai sa-i amendam, ca mustata lor seama cu a lui Hitler!!!
Islamistii s-au ofuscat pentru ca ziaristii saptamanalului de satira Charlie Hebdo, au indraznit sa faca niste caricaturi! Si i-au omorit pe toti!! Care-i deosebirea??? Nici una! A, da, o sa ziceti ca in primul caz e vorba de amenda si in celalalt ca de omor. Dar, dar esenta lucrului este aceeasi!! Cum zice Orion mai sus, e vorba de un atentat la libera exprimare!!!!
Wolf
Wolf

Mesaje : 3912
Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de FRANZ Joi 08 Ian 2015, 14:24

Libera exprimare = jigniri religioase ? scratch
FRANZ
FRANZ

Mesaje : 6920
Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 62
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de Wolf Joi 08 Ian 2015, 15:54

Bun, sa o luam mai pe silabe. Pentru ca, face caricaturi (apropo, Basescu ar trebui sa puna bombe?), pina la un punct, nu trebuie luata ca jignire, fie ea si religioasa. La noi, si nu numai, sunt o multime de caricaturi cu teme religioasa si nu se oripileaza nimeni. Ma rog, nu pina acolo incit sa puna mina pe mitraliera! Libertatea de exprimare merge si ea pina la un punct, adica pina acolo unde incepe libertatea celuilalt.
Cu alte cuvinte, libertatea de exprimare, sau invers, jignirea religioasa poate fi o libertate de exprimare.
Wolf
Wolf

Mesaje : 3912
Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de Orion Joi 08 Ian 2015, 19:02

Da, libera exprimare = jigniri religioase. Sau arderea steagului, deci jigniri nationale. Sau jignirea presedintelui, sau a parlamentului, sau a justitiei. Sau altele. Toate astea trebuie tolerate ca sa ai libertatea cuvintului. Prietenii nostri francezii, si ceilalti occidentali dar din cite stiu toate astea vin in primul rind de la revolutia franceza, sint cit se poate de clari in privinta asta. Pe malul Dimbovitei desigur nu prea se intelege treaba asta.
E adevarat ca nici ei nu respecta mereu principiul, si intr-adevar mai ales cind e vorba de evrei.

Nu cred ca o sa expulzeze tiganii, tocmai pentru ca n-au nici o legatura.
Orion
Orion

Mesaje : 2602
Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de Wolf Vin 09 Ian 2015, 12:22

Una, alta din lume Nro3xgZ
Wolf
Wolf

Mesaje : 3912
Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de Geo Lun 12 Ian 2015, 13:04

Nu stiu cat au contat caricaturile cu pricina in motivatia crimelor comise la Paris - personal nu cred in vreo razbunare : daca nu ar fi existat Charlie Hebdo s-ar fi gasit un alt pretext sau s-ar fi inventat unul ...
Geo
Geo

Mesaje : 670
Data de inscriere : 03/06/2011
Localizare : Neamt

https://www.youtube.com/user/27Dune

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de Wolf Lun 12 Ian 2015, 14:52

Dune, aiperfecta dreptate. Unoar oameni de teapalor nu le trebuie neaparat un motiv intemeiat sa puna o bomba sau sa apese pe tragaciul mitralierei. E suficient sa se fi sculat ei cu fata la ceraceaf!
Altceva ma supara. Ca si la golaniada noastra, toti si-au pus in piept ecusoane cu "Je suis Charlie".Dupa razboi, multi viteji se-arata! Daca voiau sa fie Charlie, toti redactorii de cotidiene din lume trebuiau sa publice caricaturile Charlie Hebdo. Dar...le-a fost teama, si cum un ecuson in piept nu deranjeaza pe nimeni...
Wolf
Wolf

Mesaje : 3912
Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de Geo Lun 12 Ian 2015, 15:06

WolfUna, alta din lume 235797 ...
Ca si la golaniada noastra, toti si-au pus in piept ecusoane cu "Je suis Charlie"
Nu sunt de aceeasi parere , multi dintre ''ecusonati'' nu agreau sigur acele caricaturi , dar au iesit in strada din compasiune si contra acelui  mod odios cu care se vrea ingradirea  libertatii de exprimare : acesta este mesajul .
Nici eu nu sunt de acord cu acel stil de caricaturi prin care iti bati joc de o credintza si indirect de constiinta si sufletul cuiva , indiferent de confesiune : dar nu prin violenta se pot indrepta lucrurile , este inacceptabil ce s-a intamplat .
Geo
Geo

Mesaje : 670
Data de inscriere : 03/06/2011
Localizare : Neamt

https://www.youtube.com/user/27Dune

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de Orion Mar 13 Ian 2015, 00:58

Daca asta e motivul pe care l-au dat ei, si pentru care au fost dispusi sa moara, probabil asta a fost motivul. Tot ce se poate ca daca nu exista asta sa fi gasit altul. Care putea sa fie intemeiat sau nu. Dar pina una alta l-au dat pe asta.

Eu sint de acord cu caricaturile, in primul rind pentru ca musulmanilor ar trebui sa le intre in cap ca nu pot face ei legea in alte tari. Cita vreme se poarta asa, foarte bine fac aia ca le publica. In al 2-lea rind, eu cred ca e mult mai important dreptul de libera exprimare decit orice fel de respect fata de religie. Ai tu respect, foarte bine, nu-mi impune sa am si eu. Uite ca eu n-am. Si ma exprim ca atare. Nu te obliga nimeni nici sa citesti ce scriu nici sa te uiti la caricaturi.
In fine, hai sa fim seriosi. Chiar crede cineva ca daca Maria l-a nascut pe Isus fara sa fi avut legaturi cu barba-su (ca asa zice Biblia, nu) asta inseamna ca s-a nascut din duhul sfint ? Nu cumva inseamna ca Maria era cam curva ? Deci cam despre asta e vorba. Bagi pumnul in gura in general ca sa prostesti populatia cu chestii pentru care de fapt nu ai argumente, si daca ai lasa partea ailalta sa se exprime s-ar vedea imediat ca sint prosteli. Si atunci o bagi pe aia cu "ma jignesti daca spui asa ceva". Ca golanii, cum ma, indraznesti sa spui asa ceva despre mama ? Ia vezi ca-ti sparg nasul acum. Nu conteaza ca are sau n-are dreptate respectivul cu ce-a spus despre ma-sa.
Despre asta e vorba de fapt.
Orion
Orion

Mesaje : 2602
Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de Wolf Mar 13 Ian 2015, 09:58

Nici eu nu sunt de acord cu acel stil de caricaturi prin care iti bati joc de o credintza si indirect de constiinta si sufletul cuiva
Hai sa disecam putin treaba!
De ce am voie sa fac caricaturi cu Basescu, dar nu cu fostul rege Mihai??? De ce am voie sa fac caricaturi cu popi crestini dar nu am voie cu musulmani?? De ce am voie sa fac caricaturi cu parlamentari dar nu am voie cu imami???? De ce???
Apoi, sa avem pardon, credinta, constiinta sufletului, e una, habotnicia, fanatismul e alta. Sa interzici facerea oamenilor de zapada nu are nici o legatura nici cu credinta, nici cu constiinta sufletului!! E o aberatie, o habotnicie si tine de fanatism!!! Biblioteca din Alexandria nu a fost arsa de credinciosi ci de habotnici si fanatici!!!
Repet ce am scris mai sus, intre frizura lui Mazare si atentat este o strinsa legatura!!! Ete vorba de acelasi tip de gindire, limitat, habotnic, fanatic!
Am vazut doau din caricaturile incriminate si nu vad nicaieri bataie de joc la credinta! Daca acei habotnici, fanatici sunt in stare sa-l omoare pina si peprofet, care-i bataia de joc la adresa credintei??? Cit despre cea cu Coranul este de o subtilitate extraordinara: da, Coranul nu te apara de gloante!! Ce e bataie de joc in aceste doua caricaturi????
Cu alte cuvinte, haideti sa punem o distanta intre credinta, suflet si fanatism!!
Pentru ca fanatism dus la extrem era si arderea pe rug a femeilor brunete si a pisicilor negre pentru ca ...erau vrajitoare!! Acest masacru nu a avut nici o legatura cu credinta, ci doar cu habotnicia si fanatismul!
Ce legatura are credinta cu faptul ca nu ai voie sa bei la nunta, nu ai voie sa ai televizor in casa, nu ai voie sa-ti duci copilul la doctor daca e bolnav, sau sa nu rizi prea din suflet?? Si astea sunt oprelisti ale sectelor, printre care si babtisti. Babtistiilui Gidea. Acuma asta cu televizorul o inteleg: nu ai voie sa te uiti la televizor ca sa nu vezi ca mai exista si altceva decit habotnicia sectei!
Apoi, uitati nu mai depoarte decit aici pe forum: pentru ca nu am fost, in unele privinte, de acord cu cei ce-l ponegreau pe Basescu, am fost catalogat basist imputit! E???? Daca aveau arma, poate ma impuscau, nu??? Laughing
Wolf
Wolf

Mesaje : 3912
Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de Geo Mar 13 Ian 2015, 13:36

De ce am voie sa fac caricaturi cu Basescu, dar nu cu fostul rege Mihai??? De ce am voie sa fac caricaturi cu popi crestini dar nu am voie cu musulmani?? De ce am voie sa fac caricaturi cu parlamentari dar nu am voie cu imami???? De ce???...

Stai putin ca te-ai aprins degeaba ... care este rolul caricaturii in general  ? Sa scoata in evidentza raul sau partile mai putin frumoase   ale unei persoana sau mai multora  si nu numai raul , pot fi si caricaturi pozitive -  dar de ce am baga in acest joc religiile  , cine sunt eu caricaturistul lui peste sa-mi permit a lua in zeflemea simboluri spirituale a miliarde de oameni ?  

E o mare diferentza in a caricaturiza un popa , imam sau mai stiu ce calugar , pana la urma oameni ca toti oamenii  si a lua in deradere un profet asociat de o majoritate cu D'zeu insusi  - cred ca se impune o bariera de bun simt .

Eu sunt ateu , parca am mai spus-o pe acest forum , dar nu-mi permit sa-mi bat joc de religia cuiva chiar daca in sinea mea socot ca religia nu inseamna nimic inafara de o anume dependentza asociata cu manipularea  - este foarte dificil sau imposibil sa incerci a-i lua ceva de suflet unui om fara sa-i oferi nimic la schimb ...e o parere proprie .

Repet totusi , crimele de la Paris nu au nici o justificare pe aceasta tema , caricaturile au fost doar un pretext , putea fi oricare altul - daca analizam corect doar patru din cei ucisi aveau legatura cu motivul invocat : de ce au fost omorati restul ? Pentru spectacol , un spectacol macabru in care asasinii sa-si faca o moarte de martiri in ochii celor indoctrinati asemeni lor  ...  e jalnic .
Geo
Geo

Mesaje : 670
Data de inscriere : 03/06/2011
Localizare : Neamt

https://www.youtube.com/user/27Dune

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de Wolf Mar 13 Ian 2015, 19:18

dar de ce am baga in acest joc religiile , cine sunt eu caricaturistul lui peste sa-mi permit a lua in zeflemea simboluri spirituale a miliarde de oameni ?
Stai ca nu m-am aprins de loc! Laughing Dar, cum ziceam mai sus, interzicerea facerii oamenilor de zapada de catre musulmani, nu are nici o legatura cu simboluri spirituale a miliarde de oameni, fie ei si musulmani! A satiriza o habotnicie religioasa nu are nici o legatura cu simbolurile spirituale a milioane de oameni. Cum ziceam, acele caricaturi, cel putin cele pe care le-am vazut eu, nu au nici o legatura cu satirizarea credintei, cu cu satirizarea habotniciei.
In caricaturile vazute de mine nu am vazut satirizat un profet, ci o fatarnicie. Asa cum sunt caricaturi cu Iisus care satirizeaza o tara a popilor, asa pot fi si caricaturi cu profetul care satirizeaza o tara a "popilor" lor. Cum spuneam, caricatura cu "Coranul nu te apara de gloante", este exceptionala! Pentru ca pina la urma asta este, s-a vazut! Si nu ma refer aici la protectia fizica, adica folosirea Coranului pe post de kevlar. In toata lumea civilizata se ride de tarele societatii, fie ele religioase sau nu! Fie ele prezidentiale, regesti ori musulmane!
dar nu-mi permit sa-mi bat joc de religia cuiva chiar daca in sinea mea socot ca religia nu inseamna nimic inafara de o anume dependentza asociata cu manipularea
Corect, dar acele caricaturi nu-si bateau joc de religia cuiva, ci de modul de aplicare a acelei religii. Habotnicia, fanatismul este una, credinta religia este altceva! Chiar daca esti ateu.
crimele de la Paris nu au nici o justificare pe aceasta tema , caricaturile au fost doar un pretext
Exact, iar acesta este fanatism, nu religie. Ori...tocmai asta se satiriza!
...in ochii celor indoctrinati asemeni lor...
Exact asta e esenta problemei!!
Wolf
Wolf

Mesaje : 3912
Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de Orion Mier 14 Ian 2015, 01:58

Bine ca stiti voi ca n-au avut legatura crimele de la Paris cu caricaturile, cind aia care au murit pentru asta au zis clar ca asta a fost motivul.
Intotdeauna ma uimeste ce scheme gasesc oamenii, altfel rezonabil de inteligenti, ca sa nu vada ce nu vor sa vada.
Orion
Orion

Mesaje : 2602
Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de Wolf Mier 14 Ian 2015, 09:55

Orion, inca o data te rog sa citesti atent ce s-a scris!!! Daca tot n-ai inteles, pot veni cu explicatii detaliate.
Wolf
Wolf

Mesaje : 3912
Data de inscriere : 09/01/2011
Localizare : Sebes -Alba

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de Orion Lun 26 Ian 2015, 15:43

Si iata ca pina la urma grecii tot au votat impotriva intelegerii financiare si a austeritatii. Nu din prima, dar dupa, cit a trecut, 2 ani ? deci dupa vreo 2 ani au votat.
Oricum, reconfortant totusi sa vezi ca mai exista totusi o tara in Europa in care nu se face chiar ce vrea Merkel tot timpul. Sigur, e si mai reconfortant sa vezi treaba de la distanta, si urmarile.

Acuma e interesant de vazut ce urmeaza. Pentru ca nu prea e loc de intors. Ori se sucesc SYRIZA si lasa coada jos, ori le accepta europenii pretentiile, ori ies din Euro. Sigur, pot sa faca un compromis. Dupa mine, un compromis inseamna fie ca reducerea obligatiilor e nesemnificativa, si atunci se cheama ca SYRIZA a cedat si practic a tradat alegatorii, fie e semnificativa, si atunci europenii au cedat santajului grec. Cum necum nu exista, dupa mine, cale de mijloc semnificativa, si n-are cum sa existe.
Sa vedem deci ce urmeaza.
Orion
Orion

Mesaje : 2602
Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de FRANZ Lun 26 Ian 2015, 15:56

Grecia e datoare vanduta in fata Comunitatii Europene. Camd UE isi va cere creditele, nu stiu pe unde baga SYRIZA coada...
FRANZ
FRANZ

Mesaje : 6920
Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 62
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de Orion Lun 26 Ian 2015, 16:22

Pai da, daca si le va cere. Daca nu vor face reduceri semnificative, grecii ar putea sa refuze pur si simplu sa plateasca. Moment in care in principiu fie europenii cedeaza, fie grecii ies din euro.
Pina acum au facut deja o multime de reduceri. Datoria aia de peste 200 de miliarde pe care o au grecii deja e mult redusa, de fapt ar fi trebuit sa fie pe la vreo 4-500 de miliarde. Te-apuca durerea de cap. Grecii sint cu totul vreo 11 milioane. Deci o socoteala simpla arata ca pe bune au ajuns sa datoreze peste 30.000 pe cap de locuitor. Nebunie curata.
Deci probabil o sa trebuiasca sa mai taie din datorii. Partea interesanta e ca grecii refuza si "austeritatea" impusa de europeni in schimbul scutirii de datorii. Austeritate care inseamna, printre altele, sa-si plateasca impozitele. Smile Chestie care lor nu prea le intra in cap. Ei sint greci, cum adica sa-si plateasca impozitele ? E ca si cum le-ai cere tiganilor nostri sa-si plateasca energia electrica.
Deci de fapt, din cite am inteles, europenii ar putea la o adica sa le ierte si toata datoria, pentru ca primul lucru pe care l-ar face grecii ar fi sa se imprumute din nou. Big time. Sa scape de austeritate, nu ? Ceea ce pe bune nu cred ca are cum sa mearga. Deci la o adica ii vad pe europeni facindu-se inca o data de rahat si iertind toata sau aproape toata datoria grecilor. Nu m-ar surprinde. Dar nu-i vad totusi sa accepte ca grecii sa se imprumute din nou si ei sa lase lucrurile asa cum sint si peste 10 - 15 ani sa inceapa din nou acelasi circ si sa trebuiasca sa-i ierte iar de datorii. Asta chiar nu cred ca are cum sa mearga. Deci as zice ca s-a atins un punct critic. De-aia sint curios ce urmeaza.
Orion
Orion

Mesaje : 2602
Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de FRANZ Lun 26 Ian 2015, 16:52

Pai asa mi-ar conveni si mie, sa ma imprumut si sa nu dau nimic inapoi. Apoi sa fiu iertat de datorii si sa ma imprumut iar.
Ceva nu-i cuser in logica ta.
FRANZ
FRANZ

Mesaje : 6920
Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 62
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de Orion Lun 26 Ian 2015, 17:20

Pai da da' tu esti neamt. Grecii sint smecheri.
Ce anume nu-i cuser in logica mea ? Eu am spus ca Syriza asta vrea sa faca. Si ca totusi nu cred ca europenii o s-o-nghita si pe asta. Cu ce anume nu esti de acord ?
Orion
Orion

Mesaje : 2602
Data de inscriere : 01/12/2010
Localizare : Bucuresti

http://republicadimboviteana.wordpress.com

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de FRANZ Lun 26 Ian 2015, 17:57

Am recitit si mi-am schimbat opinia. E clar. N-am fost eu atent prima data.
FRANZ
FRANZ

Mesaje : 6920
Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 62
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de Geo Lun 26 Ian 2015, 20:05

Tara care se presupune ca a ''inventat'' democratia este bantuita in zilele noastre de un puternic curent anarhist  - votul major dat extremei stanga nu cred ca va duce la nimic bun din simplu motiv ca pentru a implementa masuri de stanga , cu impact larg social , ai nevoie de stabilitate economica si financiara , ori tocmai de asta duc lipsa elenii ...

Nu stiu ce va fi , dar sper totusi ca ratiunea va invinge  -   este de ajuns irationalul care guverneaza  evenimentele din estul Ucrainei ...
Geo
Geo

Mesaje : 670
Data de inscriere : 03/06/2011
Localizare : Neamt

https://www.youtube.com/user/27Dune

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de FRANZ Lun 26 Ian 2015, 20:22

Dupa parerea mea, grecii sunt cu morcovu-n cur pana la frunze si nici dracu nu se incumeta sa-l scoata de acolo.
FRANZ
FRANZ

Mesaje : 6920
Data de inscriere : 09/05/2010
Varsta : 62
Localizare : pe carari de munte

http://cabanavladisstraja.lx.ro/

Sus In jos

Una, alta din lume Empty Re: Una, alta din lume

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 32 1, 2, 3 ... 16 ... 32  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum